ZABUDOWY BALKONÓW

Ramowe zabudowy balkonów są systemami przesuwnymi i stałymi. Ramy okien wykonane są z profili aluminiowych które umożliwiają zastosowanie różnego rodzaju szyb. Okna przesuwają się w obie strony a dzięki zastosowaniu specjalnych łożysk czynność ta jest niezwykle łatwa. Specjalne samozamykacze sprawiają iż żadne z okien nie otworzy się samoczynnie pod wpływem wiatru czy też za sprawą osób niepowołanych z zewnątrz. Jest to również dodatkowe zabezpieczenie w momencie kiedy z balkonu korzystają dzieci. Ramowe zabudowy balkonów są systemem dobrze izolującym od deszczu i wiatru jednak nie pozbawionym możliwości wentylacji balkonu. Systemy doskonale harmonizują z naszymi balustradami aluminiowymi.

 

Jak wykorzystać balkon? Zabuduj go!

 

Zabudowa balkonu może wyglądać naprawdę dobrze, zwłaszcza jeśli została zaplanowana na etapie projektu. Coraz częściej jest to integralna część mieszkań budowanych przez deweloperów. Czy ma to funkcjonalny sens? Myślę, że taka przestrzeń można naprawdę dobrze wykorzystać – idealnie sprawdzi się jako miejsce wypoczynkowe, nie zawsze przecież możemy cieszyć się piękną pogodą. W naszym klimacie często pada, średnioroczne temperatury nie są zbyt wysokie, więc balkon przez większość roku nie jest wykorzystywany. Dobrze zrobiona zabudowa powinna mieć możliwość szerokiego otwarcia segmentów – dzięki temu możemy odzyskać balkon, jeśli pogoda zmieni się na lepsze.

 

Zabudowy balkonów

 

Zabudowy balkonów są coraz częstszym zjawiskiem. Można dyskutować na temat estetyki tego rozwiązania, jednak skupmy się na aspektach bardziej praktycznych. W małych mieszkaniach z dużym balkonem typu loggia zawsze można zyskać dzięki takiemu zabiegowi dodatkową przestrzeń wypoczynkową. Takie rozwiązanie sprawdza się również wtedy, kiedy z jakiegoś powodu zależy nam na zabudowie – na przykład dla bezpieczeństwa naszych zwierząt i dzieci. A może marzy nam się oranżeria? Powodów może być mnóstwo, ważne jednak żeby to było dość spójne z architekturą budynku.

 

System do zabudowy balkonu ma szereg plusów, które docenią jego użytkownicy:

-) zabudowa balkonu nie ogranicza dostępu światła, a konstrukcja aluminiowa jest stabilna, wytrzymała, łatwa do konserwacji i utrzymania w czystości.

-) chroni przed kurzem, wiatrem i hałasem, dociepla mieszkanie i umożliwia wykorzystanie balkonu lub logii dla celów rekreacyjnych przez cały rok.

-) zabudowa balkonu to również dodatkowa ochrona Państwa mienia, komfort i bezpieczeństwo użytkowania, a także estetyczny i nowoczesny wygląd.

-) zabudowa balkonu to dodatkowa powierzchnia użytkowa.

-) zabudowa balkonu pozwala na nadanie nowych walorów estetycznych i użytkowych niezbyt atrakcyjnym mieszkaniom z wielkiej płyty.

zabudowy balkonów białystok zabudowy balkonów białystok zabudowy balkonów białystok